Natalia Niezgoda

Moją pasją są zagadnienia dotyczące fizjologii człowieka, szczególne związane z żywieniem i aktywnością fizyczną. Lubię wiedzieć “jak to wszystko się dzieje?” i w poszukiwaniu odpowiedzi szperać w artykułach naukowych i książkach. Jestem przekonana, że rozumiejąc co dzieje się z nami na najdrobniejszym, komórkowym poziomie, dopiero wtedy będziemy w stanie w pełni zrozumieć jak powinniśmy postępować.

Jestem fizjoterapeutką. Studia pierwszego stopnia ukończyłam na Warszawskim Uniwersytecie medycznym z najlepszym wynikiem spośród wszystkich studentów, każdego roku uzyskując stypendium rektora. Aktualnie kontynuuję edukację na tej samej uczelni na studiach magisterskich.
Moją kolejną pasją jest dietetyka i w tej dziedzinie również poszerzam swoją wiedzę. Nie tylko regularnie czytając doniesienia naukowe, ale również na studiach podyplomowych z poradnictwa żywieniowego i dietetycznego, na które uczęszczam w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie.

Uczestniczyłam w kursach zarówno z zakresu fizjoterapii jak i dietetyki i cały czas się dokształcam. W wolnych chwilach czytam doniesienia naukowe, analizuję je, czego podsumowaniami dzielę się pisząc artykuły na bloga, posty na Instagramie czy nagrywając podcast.

Przez krótki czas pracowałam jako modelka. Traktuję ten epizod jako nieocenioną przygodę oraz szkołę życia – moment, który zdefiniował moje podejście do samej siebie, do swojego ciała. Impuls, który pozwolił mi przeorganizować priorytety i zwrócić uwagę na to co ważne w życiu. Poruszając się w branży, która wygląd stawia na pierwszym miejscu, a zdrowie spycha na niewidoczny plan, zauważając jak olbrzymi wpływ ma ona na myślenie społeczeństwa – staram się patrzeć na każdego w sposób całościowy, przykładając uwagę do tak samo do zdrowia fizycznego jak i psychicznego. 

Bardzo cieszę się, że mogę dla Ciebie pisać i że jesteś na mojej stronie. Rozgość się i czerp z wiedzy, którą z chęcią się dzielę!